سمپاشی موش | تضمینی 100%

سمپاشی موش | تضمینی 100%


سمپاشی موش | تضمینی 100% | بروز رسانی اردیبهشت ۱۴۰۰ . موش ها پستاندارانی هستند که که تقریبا در همه جا کره ی زمین به جز قسمت هایی از قطب ها وجود دارند. حدود 2500 گونه موش وجود دارد. 50 سال پیش وقتی آن موجود موذی با خانواده خود وارد شهرهای بزرگ ما شد تحقیقات نشان داد این مهمان ناخوانده چیزی نبود جز یک موش آن هم از نوع نروژی. آنها اولین بار از راه گمرک وارد پایتخت شدند و دیگر دلشان نیامد این شهر را ترک کنند. موش نروژی نسبت به همنوعانش درشت تر بوده و در رژیم غذایی اش به همه چیز خواری معروف است . حالا موش های نروژی نزدیک به 5 دهه است که شهر های ما را برای زندگیشان انتخاب کرده اند و به نوعی شهروند این شهرها شده اند . شواهد هم بیان گر این واقعیت هست که آنان چنان از زندگی در محیط های شهری لذت می برند که به هیچ قیمتی حاضر به ترک آن نیستند. سمپاشی موش خانگی ، این آفات مزاحم ، از فعالیت های تخصصی شرکت سمپاشی یاران سبز می باشد. .  

ویژگی های موش های خانگی

این جانوران معمولا در انبار ها ، مکان های سرپوشیده و تاریک دیده می شوند.موش ها معمولا قادر به ساختن لانه برای خود نیستد و لانه های متروکه جانوران دیگر استفاده می کنند. موش های خانگی بیشتر در شب فعالیت می کنند و از دانه های غلات و خوار و بار تغذیه می کنند و خسارات  سنگینی می توانند به انبار های شما وارد کنند! موش ها علاوه بر اینکه از مواد غذایی تغذیه می کند ، باقیمانده ی آن را نیز آلوده می کنند طوریکه دیگر قابل استفاده نباشد. نوزادان موش ها حدودا پس از 2 ماه بالغ می شوند

سمپاشی موش

در صورت مشاهده ی موش در ساختمان ، معمولا صاحب خانه ها خود اقدام به پاکسازی می کنند. اما اغلب اوغات با این روش های خانگی ، آلودگی به طور کامل رفع نمی شود.  به روش های حرفه ای نیاز هست. بهتر هست که در صورت دیدن موش با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. متخصصین آموزش دیده شده اند تا بتوانند راه های رفع مشکل و نیز پیشگیری را به شما آموزش دهند. شرکت سمپاشی یاران سبز ، آماده ی ارائه ی هرگونه مشاوره به صورت تلفنی و حضوری می باشد.

سمپاشی موش

 

انواع موش:

موش های خانگی: دارای رنگ خاکستری هستند.این موش ها در سال 3تا 5 بار تولید مثل می کنند،نسبت به سایر موش ها مقاوم ترند.

موش های فاضلابی: به این موش ها، موش قهوه ای یا نروژی گفته می شود. این موش ها در انبارهای مواد غذایی،فاضلاب ها ، زباله ها و امثالهم زندگی می کنند.به زندگی در زباله ها علاقه ی بسیاری دارند.اندازه ی آنها از موش های خانگی بسیار بزرگتر است،در صورت مطلووب بودن شرایط آب و هوا،حدود 8 تا 9 بار در سال بچه می زایند. این موش ها گوشتخوار هستند.

موش های سقف: به این موش ها موش سیاه یا موش انباری نیز گفته می شود.گیاهخواری را بیشتر از گوشتخواری دوست دارند. در انبارهای خشکبار و مواد غذایی که در طبقات بالا قرار دارند، بیشتر یافت می شوند. جثه ی آنها از موش های قهوه ای کوچکتر است.

شرکت سمپاشی یاران سبز با متخصصین حرفه ای سمپاشی ، قادر به سمپاشی انواع آفات از جمله سمپاشی موش می باشند.

 

سمپاشی موش خانگی

راه های مبارزه با موش های خانگی

روش های از بین بردن موش ها به دو دلیل اهمیت زیادی دارد:

  1. اهمیت اقتصادی: موش هااز نظر مالی و اقتصادی خسارات زیادی می توانند به بار آورند. چون بیشتر از آنچه تغذیه کنند، مواد را طوری آلوده می کنند که دیگر قابل استفاده نیست. برای مسیریابی در پی غذایشان از ادرار خود استفاده می کنند. به نفع شماست که در صورت مشاهده ی موش ، حتما از متخصصان مربوطه کمک  بگیرید.متخصصان ما در شرکت سمپاشی یاران سبز در خدمت شما هستند تا شما را از شر این آفات مزاحم نجات دهند.
  2. اهمیت بهداشتی:موش ها می توانند ناقل بیماری های خطرناکی باشند..بیماری هایی مانند طاعون، تب گازگرفتگی و حصبه.برای پیشگیری، باید در درجه ی اول رعایت نظافت کامل می باشد. عدم جمع آوری زباله ها از جوی ها،ورود فاضلاب اماکن به جوی هااز عواملی هستند که می توانند پای موش ها را به محله باز کنند.

هر روشی که برای مبارزه با موش انتخاب می شود باید در تمام مناطق به صورت هم زمان و هماهنگ با یک برنامه خاص و کنترل شده صورت گیرد .

1 – استفاده ازسموم خوراکی شامل : سموم ضد انعقادی که باید دور از دسترس اطفال و افراد نا آگاه کار گذاشته شود و سمومی که با محیط زیست تطابق داشته باشد

2- استفاده از تله های چسبی و یا زنده گیر

3- منافذ دیواره ها و سوراخ موش ها را با سیمان و قطعات کوچک فلزی یا خرده شیشه مسدود کرده و اطراف مجاری آب و فاضلاب واطراف محل دخول لوله ها به ساختمان با سیمان محکم گردد .

کلیه ظروف آب را در هنگام شب تخلیه شود . پنجره ها و درب ها را با توری محکم تجهیز کنید . از پخش مواد غذایی در انبار ها و ساختمان های آلوده به موش جلوگیری گردد و سعی شود مواد غذایی در ظروف دربسته نگهداری گردد . زباله ها را تا رسیدن رفتگران شهرداری در کیسه های زباله و در ظروف دربسته در منزل نگهداری کنید .

زیان آوری موش ها :

بیماری های منتقله از موش :

طاعون – تیفوس موشی -یرقان هموراژیک – لپتواسپیروز – ترشیئون – سودوکو – سالمونلو و سالک جلدی نوع روستایی (سودوکو 10 %و یرقان هموراژیک تا 48%مرگ و میر را دارد ).

اهمیت اقتصادی : زیان های اقتصادی موش چشمگیر است به طوری که 840 موش طی یکسال 15 تن مواد غذایی مصرف می کنند . همچنین موش ها در حین مصرف مواد غذایی خسارت های زیادی به تاسیسات و امکانات مراکز مصرف وارد می کنند و بررسی خسارت های وارده بر اساس تولید مثل سریع موش ها و میزان زاد و ولد آن ها که معمولا در طی یکسال تا 5 بار به طور متوسط زایش داشته و هر بار بین 14 تا 16 بچه به دنیا می آورند رقم نسبتا بزرگی را نشان می دهد .

بزرگترین قدم در راه مبارزه با موش :

· 1- محیط خانه و اطراف آن را تمیز نگه دارید . زباله هارا در کیسه های مخصوص جمع آوری نمایید . مواد غذایی و زباله های اضافی را در نهر ها و محل های خالی اطراف منزل نریزید و از دیگر همسایگان خود هم بخواهید که از این روش خوب پیروی کنند .

· 2- با قرار دادن مواد غذایی در ظروف سر بسته و کنترل دستشویی ها و توالت ها و وان حمام و اطراف مجاری فاضلاب و غیره به خصوص در هنگام شب محیط را تا حد امکان خشک کنید و آب و مواد غذایی را از دسترس موش ها دور کنید . در صورت احساس وجود موش در منزل با شناسایی لانه محل های رفت و آمد آن ها برنامه برای مبارزه تهیه کنید (با ریختن کمی گرد نرم در کنار دیواره ها می توانید آن ها ردیابی کنید) . بهترین روش مبارزه در منازل استفاده از تله ی چسبی موش گیر است که تهیه این نیز به راحتی میسر است .

این تله ها باید در مسیر رفت و آمد موش ها (کنار دیوار ) قرار داده شوند . حتی الامکان از طعمه گوشتی نظیر سوسیس و کالباس استفاده شود

سمپاشی

عادات غذایی :

موش های نروژی تقریبا هر نوع غذایی می خورند . وقتی حق انتخاب داشته باشند به لحاظ تغذیه ای رژیم متعادل را انتخاب می کنند و حتی غذاهای تازه و کامل را به جای غذاهای آلوده و کثیف انتخاب می کنند . آن ها دانه های حبوبات و گوشت ها و ماهی و مغز ها و بعضی از آن ها را ترجیح می دهند . موش ها در روز زمانی که غذا های خشک مصرف می کنند حدود 15 تا30 میلی لیتر آب می خورند . اما وقتی غذا های آبدار در دسترس باشد به آب کمتری نیاز دارند . غذا های زباله های خانگی یک رژیم نسبتا متعادل را می دهند و همچنین نیاز های آنان آب را برآورده می کند .

زیست شناسی کلی . تولید مثل . رفتار : موش های نروژی عمدتا شب رو هستند . آن ها معمولا در حدود غروب وقتی که شروع به جست و جوی آب و غذا می کنند فعال می شوند . بعضی از آن ها در طی ساعات روز وقتی که جمعیت موش ها زیاد باشد فعال می شوند . موش ها قدرت بینایی ضعیفی دارند بیشتر تکیه بر شنوایی و حس بویایی و چشایی و لامسه عالیشان دارند .

خسارت و شناسایی خسارت :

موش های نروژی مواد غذایی و غذای حیوانات را استفاده و آلوده می کنند . آن ها به محصولات مزارع پیش و در طی برداشت و در طی عمل آوری و ذخیره سازی خسارت می زنند . موش ها همچنین به مخازن و مواد بسته بندی آسیب می رسانند . موش ها باعث خسارت ساختاری به ساختمان ها به وسیله نقب زنی و جویدن می شوند . به فونداسیون های ساختمان ها و زیر بنا ها را آسیب می زنند و باعث نشست در جاده ها و بستر های راه آهن ها می شوند و به جوی های کانال های آب روش های شیمیایی : یاری و خاک ریز ها خسارت می زنند . موش ها می توانند سیم های الکتریکی یا لوله های آب را در ساختمان ها یا زیرزمین بجوند . آن ها با جویدن شکاف های در ها و درز های پنجره و دیوار ها و سقف ها و بام ها به ساختار ها آسیب می زنند . خسارت قابل توجه به ساختا های عایق بندی شده می تواند در نتیجه نقب زنی موش و لانه سازی در دیوار ها رخ می دهد .

 

 

| بروز رسانی اردیبهشت ۱۴۰۰

Categories

rats

سوالات متداول

در این بخش سوالاتی که به صورت روزانه پرسیده می شود پاسخ داده شده.

در مورد سمپاشی موش | تضمینی 100% | بروز رسانی اردیبهشت ۱۴۰۰ چه می دانید؟

دوست عزیز سمپاشی یاران سبز با بیش از 10 سال تجربه در ضدعفونی جهت کرونا و سمپاشی حشرات آماده خدمت رسانی می باشد.


آیا در مورد سمپاشی اطلاعات کافی دارید؟

وارد وب سایت شوید و از آخرین پیشنهاد ویژه قیمت محصولات با خبر شوید.


پرداخت وجه، به چه صورت است ؟

دوست عزیز پس از ثبت سفارش شما فاکتور فروش صادر می شود و پس از واریز وجه، سفارش شما برای واحد پشتیبانی و خدمات دستور کار صادر می شود.


منابع
  1. " سمپاشی موش | تضمینی 100% " .

 


No Internet Connection